Objawia nam się wielkie szaleństwo – powiedział Jarosław Kaczyński komentując propozycje organizacji C40 Cities. – Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny – zapewnił prezes PiS.
Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu tygodnikowi “Sieci”. W sobotę na portalu wpolityce.pl opublikowano fragment rozmowy.
Prezes PiS komentując propozycje organizacji C40 Cities, do której należy także Warszawa, stwierdził, że “objawia się nam wielkie szaleństwo”.
“Jesteśmy za wolnością”
– Mogę zapewnić (…), że nasza formacja będzie broniła prawa do wyboru stylu życia, sposobu odżywiania się, normalności. Chcę to mocno podkreślić: my jesteśmy za wolnością, nie chcemy sztucznych ograniczeń w imię jakichś ideologii – powiedział.
ZOBACZ: Spór Kaczyńskiego z Sikorskim. Prezes PiS wpłacił 50 tys. zł na Siły Zbrojne Ukrainy
– Od nas Polacy nigdy nie usłyszą, że mają ograniczyć jedzenie mięsa, picie mleka, że mają obowiązek zmienić samochód na elektryczny albo nosić dwie koszule czy sukienki – zapewnił Kaczyński.
Prezes PiS zauważył, że “z tych projektów wynika, że każdy mógłby zjeść rocznie maksymalnie 16 kg mięsa”. – To mniej niż w czasie stanu wojennego i mniej niż później dostawali pracownicy umysłowi, bo na kartkach od Jaruzelskiego było po 2,5 kg na miesiąc, czyli 30 kg rocznie – stwierdził.
Propozycje C40 Cities
C40 Cities to stowarzyszenie burmistrzów blisko 100 miast z całego świata, zawiązanego, by przeciwdziałać kryzysowi klimatycznemu.
Raport przygotowany dla organizacji został opublikowany w 2019 roku. Zawarto w nim propozycje działań, które mogłyby pomóc w ograniczeniu globalnego wzrostu średniej temperatury do poziomu 1,5 stopnia Celsjusza – wskazywanego jako cel tzw. porozumienia paryskiego ONZ zawartego w 2015 roku.
ZOBACZ: Biologiczna Bzdura Roku 2022. Zwycięzcą Jarosław Kaczyński i jego teoria o alkoholizmie
Głównym środkiem ograniczenia wzrostu średnich temperatur ma być redukcja emisji gazów cieplarnianych. Działania uwzględnione w raporcie C40 to m.in. ograniczenie wykorzystania dóbr konsumpcyjnych, których produkcja i dystrybucja szczególnie przyczynia się do wzrostu globalnych emisji – jak np. produkcja mięsa czy transport lotniczy.
dk/pgo/ Polsatnews.pl