Prowadzący Marcin Fijołek zapytał rzecznika rządu o grzybobrania. O możliwości wchodzenia do lasów i zbierania grzybów mówił w niedzielę Jarosław Kaczyński na spotkaniu w Chełmie. Prezes PiS stwierdził, że ta wolność jest zagrożona.
– Dawno nie chodziłem na grzyby – opowiedział Piotr Muller. Dodał, że “zbliżające się wybory parlamentarne są o tym, czy będziemy mogli decydować o własnym kraju”. – To jest realny problem, że decyzje ws. lasów przejmie UE – przekazał.
– Donald Tusk nie ma problemu w poszerzaniu kompetencji Unii Europejskiej – stwierdził rzecznik rządu. – A propos grzybobrania mam inny problem. Kłamstwa Tuska rosną jak grzyby po deszczu. Być może dlatego tak boi się tych grzybów – powiedział.
– Wybór, kto będzie rządził Polską, to wybór pomiędzy PiS, a Platformą Obywatelską z Donaldem Tuskiem na czele – stwierdził Piotr Muller. – Trzeba więc mówić o tym, jaki Tusk jest w rzeczywistości, bo wielu Polaków już o tym zapomniało – zaznaczył.
“Na ten moment premier Mateusz Morawiecki nie wkroczy do akcji”
Marcin Fijołek zapytał Piotra Mullera o konsekwencje wobec ministra Niedzielskiego, który upublicznił dane wrażliwe jednego z poznańskich lekarzy.
– Na razie żadnych decyzji nie ma. Minister odniósł się do wydarzeń ostatnich dni i do nieścisłości ze strony Naczelnej Izby Lekarskiej – powiedział rzecznik rządu. Dodał, że ma nadzieję, że “te wyjaśnienia, usatysfakcjonują tych, którzy nie mogli się odnaleźć po żadnej ze stron w tej sytuacji”.
– Jak są emocje, to wyjaśnienia są potrzebne. Dlatego minister je przedstawił – powiedział polityk. – Przedstawiono tezę, że cały system e-recept nie działa. Adam Niedzielski na to odpowiedział. Mówił o samym fakcie wystawiania recept – wyjaśnił. Jak podkreślił rzecznik rządu, “na ten moment premier Mateusz Morawiecki nie wkroczy do akcji”.
ZOBACZ: D. Tusk reaguje na słowa J. Kaczyńskiego. “Stawką wyborów jest wolność grzybobrania”
Marcin Fijołek zapytał Piotra Mullera o zaufanie do państwa w świetle ostatnich przypadków udostępniania informacji wrażliwych.
– Przepisy prawa umożliwiają czasami podawanie takich informacji. Na przykład w sprawie śledztwa – odpowiedział polityk. Zaznaczył, że “takie sytuacje powinny być skrupulatnie pilnowane”. – To właśnie po to są tworzone systemy informatyczne – dodał.
WIDEO: Piotr Müller w programie “Gość Wydarzeń”: Kłamstwa Donalda Tuska rosną jak grzyby po deszczu
– Gdy realizuje się projekty unijne, to również są kampanie informacyjne. To są analogiczne działania – skomentował rzecznik rządu poniedziałkowe podpisanie ustawy o podwyższeniu świadczenia z 500 plus do 800 plus przez Andrzeja Dudę.
– Podczas kampanii informacyjnych z UE nie słyszałem podobnych głosów krytycznych – dodał.
“Konwencja wyborcza PiS odbędzie się na przełomie sierpnia i września”
– Każdy duży projekt powinien być zakomunikowany społecznie – zaznaczył Piotr Muller. – Jak ktoś robi zarzut z tego, że realizujemy programy wyborcze, to może twierdzić, że to rodzaj kampanii wyborczej. Rozumiem, że dla Platformy Obywatelskiej to problem, bo oni nie dotrzymywali obietnic – dodał.
– Kampania wyborcza zacznie się, jak prezydent ją ogłosi. To nie znaczy, że rząd ma zamierać na czas wyborów – podkreślił polityk.
ZOBACZ: Naczelna Izba Lekarska: Niemożliwa jest dalsza współpraca z Adamem Niedzielskim. Minister odpowiada
– Konwencja wyborcza PiS odbędzie się na przełomie sierpnia i września. Wtedy będzie przedstawiona lista obietnic wyborczych – przekazał rzecznik rządu.
– Planujemy na razie jedno pytanie referendalne. Będzie ono dotyczyć imigracji – powiedział Piotr Muller. – Chcemy, aby było ono wiążące ws. przyszłych decyzji – dodał.
Wcześniejsze wydania programu można obejrzeć tutaj.
mbl/ Polsatnews.pl