Jak mówiła prezydencka minister, Andrzej Duda “wspiera wszystkie dobre pomysły dla Polski”. – Wielokrotnie podkreślał, że szczególnie zależy mu na polskiej rodzinie. Najważniejsze, żeby była zdrowa, bezpieczna, miała zapewnione godne warunki bytowe – mówiła, zapewniając, że głowa państwa będzie wspierała “wszystkie projekty, które będą służyły temu celowi”.
Bogdan Rymanowski pytał Grażynę Ignaczak-Bandych, czy Andrzej Duda mocniej zaangażuje się w kampanię wyborczą PiS. Odparła, że prezydent “nie odciął się od swojego obozu” i “zawsze wspiera dobre projekty i pomysły”. – Na razie mamy początek kampanii wyborczej, a głowa państwa ma przed sobą jeszcze dwa lata kadencji – powiedziała.
WIDEO: Grażyna Ignaczak-Bandych w “Gościu Wydarzeń”
Nie wykluczyła jednak, że głowa państwa pozytywnie wypowie się o jakimś projekcie opozycji. Nie będzie to jednak pomysł Lewicy dotyczący skrócenia czasu pracy do czterech dni. – Ja lubię pracować, nawet dłużej niż to prawo przewiduje. Ta zmiana musi być w granicach rozsądku, a widać jakie problemy ma Francja z 35-godzinnym tygodniem pracy – oceniła.
ZOBACZ: Prezes NBP Adam Glapiński: Inflacja w Polsce jest jednocyfrowa
Współpracowniczka głowy państwa uznała w czwartkowym “Gościu Wydarzeń”, że nie widzi dobrych pomysłów ze strony opozycji.
Prezydenccy ministrowie w kampanii. “Andrzej Duda jasno to zakomunikował”
W jesiennych wyborach o mandat będzie walczyć trzech prezydenckich ministrów: Paweł Szrot, Marcin Przydacz oraz Paweł Sałek. – Panowie kandydują, bo mogą, chcą i są dobrze przygotowani do bycia parlamentarzystami. Prezydent nikomu nie zamyka drogi, widocznie przy nim ministrowie tak się rozwinęli, że zechcieli powalczyć o mandat – oceniła ten ruch szefowa Kancelarii Prezydenta.
ZOBACZ: Obniżka stóp procentowych wyższa niż przewidywano. Eksperci: Nikt tego nie przewidział
Ujawniła również, że Andrzej Duda jasno określił zasady funkcjonowania tych ministrów w czasie kampanii. – Nie mogą łączyć swoich obowiązków z kampanią, to musi być rozdzielone. Robią to w ramach urlopów, bez zasobów KPRP, także tych sprzętowych – podkreśliła.
Podczas rozmowy pojawił się wątek beatyfikacji rodziny Ulmów, ratujących Żydów. – Taką postawę mamy my – Polacy – w genach. Tak samo jak z otwartością na przyjmowanie Ukraińców. To wychowanie, tradycja, religia i obywatelska postawa. Chcemy opowiadać jak najszerzej o postawie rodziny Ulmów – zadeklarowała Ignaczak-Bandych.
Poprzednie odcinki “Gościa Wydarzeń” można obejrzeć tutaj.
Piotr Białczyk/ Polsatnews.pl/Polsat News