Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Polska

Przemysław Wipler kandydatem na prezydenta Warszawy

Przez Pokój Prasowy20 lutego, 20242 min odczytu

Przemysław Wipler poinformował w RMF FM, że rada liderów Konfederacji zatwierdziła jego kandydaturę na prezydenta Warszawy. – Jestem wspólnym kandydatem Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców, koalicji którą zawiązaliśmy na te wybory prezydenta Warszawy – powiedział. 

Pytany, czy żartuje, Wipler zapewnił, że nie. – Żartuje tylko ten, kto chce być tylko na rok lub na pół roku prezydentem Warszawy. To jest niepoważne podejście do Warszawy, jeśli ktoś startuje, a wiadomo, że jego marzeniem jest prezydentura Polski, a być może również stanowiskiem eurokomisarza się zadowoli, to to jest żart z Warszawy” – powiedział dodając, że ma na myśli obecnego prezydenta stolicy, Rafała Trzaskowskiego.

Przemysław Wipler zapowiada koniec „wojny z kierowcami”

Wipler przypomniał, że już dziewięć lat temu kandydował na prezydenta Warszawy. – Miałem wtedy około pięciu procent. Byłem wtedy indywidualnym posłem, nie miałem za sobą klubu parlamentarnego, ogólnopolskiej formacji i sojuszu z Bezpartyjnymi Samorządowcami i wtedy mój start ogłoszono cztery tygodnie przed wyborami – przypomniał.

Pytany o to, co zmieniłby w stolicy Wipler odpowiedział, że „Warszawa powinna być znów miastem, w którym się buduje, w którym buduje się nowe mieszkania”. – Gigantyczny wzrost cen mieszkań to jeden z problemów warszawiaków – ocenił.

Przyznał, że raczej nie budowałby mieszkań czynszowych, tylko „zrobiłbym porządek z pustostanami, które są w zasobach mienia komunalnego”.

W kolejnym punkcie Wipler skupił się na kierowcach. – Koniec wojny z kierowcami – zwężania ulic, utrudniania w sposób celowy poruszania się własnym samochodem w Warszawie, żadnych stref czystego transportu – zapowiedział.

Polityk stwierdził również, że chciałby zmniejszyć biurokrację. – W warszawie pracuje 15 tys. urzędników. Miasto jest największym pracodawcą w stolicy. Pieniądze, które idą teraz na biurokrację, powinny być przeznaczone na usługi publiczne – podkreślił.

Podczas rozmowy Wipler stwierdził, że będzie zabiegał również o poparcie wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości. – Obecnie mamy do czynienia z kryzysem przywództwa w PiS, czego przejawem jest wystawienie tego, a nie innego kandydata na prezydenta Warszawy (Tobiasza Bocheńskiego – red.). W swojej kampanii wyborczej będę zabiegał o poparcie wyborców PiS – powiedział.

Oprócz Wiplera w tej chwili w wyścigu o fotel prezydenta stolicy udział biorą: z ramienia Koalicji Obywatelskiej ubiegający się o reelekcję Rafał Trzaskowski, wystawiony przez Prawo i Sprawiedliwość były wojewoda łódzki i mazowiecki Tobiasz Bocheński oraz wicemarszałek Senatu Magdalena Biejat z ramienia Lewicy.

Wkrótce więcej informacji.

Czytaj Dalej

Wołodymyr Zełenski nie pojawi się w Polsce? Polsat News ujawnia nowe informacje

Afera w szpitalu w Żywcu. Adama Szłapka ws. Małgorzaty Pępek

Pogoda na wtorek. Będzie gorąco, ale tym razem nie upalnie

Afera w szpitalu w Żywcu. Małgorzata Pępek z KO weszła bez kolejki?

Sprawa Funduszu Sprawiedliwości. Ruszył proces w sprawie Mateckiego

Konferencja na rzecz Odbudowy Ukrainy. Prezydent Nawrocki bez zaproszenia

Sprawa wyłudzeń z NCBiR. Jest kolejny akt oskarżenia

Piotr Pytel wyszedł na wolność. Jest zwrot ws. wyroku za zabójstwo

Spór polsko-ukraiński. Szefowie obrony Niemiec i Litwy zabrali głos

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.