– Dziękuję partnerom koalicyjnym, którzy niejednokrotnie stali przy nas. Dziękuję, że byli z nami i wspólnie rozwijali Serbię. Jeszcze przez kilka tygodni będę prezydentem, a potem złożę rezygnację – wyznał Aleksandar Vucić podczas wiecu swoich zwolenników w Belgradzie.
„Powiedział, że to ostatni raz, kiedy przemawia na wiecu jako prezydent” – relacjonował portal Telegraf.
Druga i ostatnia kadencja Vucicia powinna zakończyć się w połowie 2027 roku. Prezydent podjął decyzję na tle podnoszonych od roku w Serbii apeli, by przeprowadzić przedterminowe wybory.
Prezydent Serbii zamierza zrezygnować. Proponuje partii wsparcie
Vucic zadeklarował również, że zarządzi przedterminowe wybory parlamentarne, podczas których zamierza pomóc swojej partii.
– Powiedziałem przewodniczącemu Serbskiej Partii Postępowej, że w nadchodzących wyborach, jeśli tego będą chcieli, razem z wami pomogę zdobyć zaufanie narodu. Moja propozycja, którą zaakceptowali, jest taka, aby lista nosiła nazwę Zjednoczona Serbia. Wierzę, że pokonamy ich (opozycjonistów – red.) bardziej zdecydowanie niż kiedykolwiek wcześniej – dodał prezydent Serbii.
Wkrótce więcej informacji…