Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Polska

Służby o granicy polsko-białoruskiej. Nowy trend coraz wyraźniejszy

Przez Pokój Prasowy21 stycznia, 20242 min odczytu

Podobne komunikaty Straż Graniczna publikowała już na początku miesiąca. Jak informowano 5 stycznia, po raz pierwszy od ponad dwóch tygodni na granicy polsko-białoruskiej nie doszło do próby nielegalnego przedostania się na terytorium RP. Taki sam raport złożono kilka dni później.

Straż Graniczna donosiła wtedy, że oficjalne statystyki wskazują na coraz mniejszą aktywność migrantów na granicy Polski z Białorusią. Po raz kolejny powiadomiono, że 7 stycznia nikt nie próbował nielegalnie wkroczyć na terytorium naszego kraju.

Granica polsko-białoruska. Brak prób przekroczenia

W międzyczasie raportowano o kolejnych migrantach, którzy usiłowali sforsować zabezpieczające granicę systemy, ale na horyzoncie widocznie zarysowuje się nowy trend. Dlaczego? Liczba osób chcących przekroczyć granicę w ostatnich tygodniach istotnie spadła.

15 i 16 stycznia nie odnotowano ani jednej próby nielegalnego przekroczenia granicy. W raporcie z 17 stycznia czytamy tylko o jednej próbie wejścia na terytorium RP, podczas której cudzoziemiec zwrócił na widok polskiego patrolu. 

W kolejnych dniach informowano o maksymalnie pięciu cudzoziemcach, którzy chcieli przekroczyć granicę.

Granica Polska-Białoruś. Straż Graniczna pokazuje trend

W niedzielny poranek Straż Graniczna powiadomiła, że w sobotę 20 stycznia funkcjonariusze ponownie nie odnotowali „żadnej próby nielegalnego przedostania się z Białorusi do Polski. „Działamy skutecznie” – przekazano w krótkim komunikacie.

Warto zauważyć jednak, co podkreślają strażnicy, że cudzoziemcy cały czas przemieszczają się wzdłuż technicznej bariery. „Są obserwowani przez system monitoringu i polskie służby” – zaznaczono w jednym z raportów.

„Od początku 2024 roku funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odnotowali 53 próby nielegalnego przekroczenia polsko-białoruskiej granicy” – informowano w najnowszym raporcie zbiorczym z 18 stycznia. Względem poprzednich lat widać wyraźny spadek aktywności na tym szlaku. W styczniu 2023 roku w ciągu całego miesiąca odnotowano 1,5 tys. przypadków, z kolei w 2022 roku około tysiąca. 

Czytaj Dalej

Sparaliżował pracę metra. 22-letni obcokrajowiec zatrzymany przez policję

Oświadczenie Dawida Kacprzyka. Młody lekarz broni się przed zarzutami

Afera w Szpitalu Południowym. Zakończyło się przesłuchanie dr Jędrzejewskiego

Ryczał mieszkaniowy dla prokuratorów. Media: Grażyna Stronikowska pod lupą

Afera w Szpitalu Południowym. Ordynator o sprawie Dawida Kacprzyka

Warszawa. Afera w szpitalu. Jarosław Kaczyński o Komisji Zaufania Publicznego

Afera wokół Szpitala Południowego. Żurek odebrał pismo od Trzaskowskiego

Ukraina – Polska. Ołena Zełenska nie przyjedzie do Gdańska

Prognoza pogody na środę. Upał nadciągnie nad zachodnią Polskę

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.