Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Polska

Maciej Wąsik wyszedł z więzienia. „Żona walczyła jak lwica”

Przez Pokój Prasowy23 stycznia, 20242 min odczytu

Maciej Wąsik opuścił miejsce odosobnienia po godzinie 21, chwilę wcześniej w Radomiu na wolność wyszedł Mariusz Kamiński. Protestujący przez Zakładem Karnym witali byłego wiceministra hymnem państwowym. 

– Chciałem wam podziękować za te ostatnie dni. Codziennie odliczałem od godziny 18 do 18 (początek protestu – red.), aby się z wami pomodlić, aby was usłyszeć – powiedział tuż po wyjściu z więzienia polityk PiS.

– Chciałem podziękować w sposób szczególny mojej żonie, walczyła o mnie jak lwica. Zniosła to bardzo dzielnie, dodawało mi to siły – dodał Maciej Wąsik. Były wiceszef CBA ujawnił, że bardzo krzepiły go też komentarze partyjnych kolegów, które śledził w telewizji. 

– Niestety nie miałem TV Republika, bo mieliśmy tylko dostęp do multipleksu. Ale codziennie słuchałem wiadomości w Radiu Maryja, modliłem się. Dziękuję wszystkim, którzy rzetelnie relacjonowali te ostatnie wydarzenia – powiedział Maciej Wąsik. 

Maciej Wąsik wyszedł z więzienia. „Jestem głodny”

Polityk prawicy dziękował także wszystkim, którzy w ostatnich dniach kierowali do niego korespondencje. Następnie Wąsik zapytał: czy Mariusz też został zwolniony?. Tłum odpowiedział „tak”, a chwilę później zaczął skandować „cześć i chwała bohaterom”.

– Muszę wam się do czegoś przyznać: nogi mam jak z waty i jestem głodny. Chcę jechać do domu, zobaczyć się z dziećmi – dodał w swoim wystąpieniu Maciej Wąsik. Po godzinie 21:20 czarna limuzyna bmw odjechała z politykiem PiS w stronę Warszawy.

W drodze powrotnej Maciej Wąsik udzielił komentarza Telewizji Republiki. – Stoję na stanowisku, że jestem posłem. To mój obowiązek, by reprezentować wyborców – powiedział polityk PiS zapytany, czy pojawi się na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Były wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik trafił do Zakładu Karnego w Przytułach Starych koło Ostrołęki po tym, jak został skazany na karę 2 lat pozbawienia wolności w tzw. aferze gruntowej. Przed budynkiem codziennie odbywały się manifestacje jego zwolenników z żądaniem uwolnienia polityka.

We wtorek prezydent Andrzej Duda wydał akt łaski wobec skazanego polityka PiS i zaapelował o jak najszybsze zwolnienie z odbywania kary. Jak ujawnił Adam Bodnar, prezydencki akt łaski trafił około 18:40 do Prokuratury Krajowej. Decyzja o wypuszczeniu na wolność leżała po stronie sądu nakazowego. 

Czytaj Dalej

Afera w Szpitalu Południowym. Rafał Trzaskowski reaguje na spowiedź sygnalisty

Posłanka KO przyjęta poza kolejką. „Forma odwetu za wieloletnią pracę”

Fala upałów nad Polską. Pilna narada w MSWiA, służby w stanie gotowości

Kraków, wybory na prezydenta. Świeży sondaż. Kto znalazł się na podium?

Janusz Daszczyński nie żyje. Były prezes TVP miał 73 lata

Władimir Putin wygraża Europie. Radosław Sikorski ostrzega przed prowokacją

Upał w Polsce będzie jeszcze silniejszy. 40 stopni jest w zasięgu

Konferencja o Ukrainie w Gdańsku bez Czarzastego. „Nie widzę sensacji”

Program SAFE. Donald Tusk pokazał filmik z Karolem Nawrockim. Pałac reaguje

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.