Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Lokalne

Agresywna młodzież sieje postrach. Oświadczenie centrum handlowego

Przez Pokój Prasowy23 stycznia, 20243 min odczytu

Informacje o grupach agresywnych nastolatków, niektórych w wieku nawet 13 lat, w Centrum Handlowym Posnania rozpowszechniały w ostatnich dniach lokalne media. Młodzież ma regularnie zakłócać porządek w budynku, zaczepiać klientów, żądać od nich pieniędzy, zakupów, formułować groźby, czy nosić przy sobie paralizatory, kastety, bądź pałki teleskopowe. W sieci pojawiły się też informacje, że grupa nastolatków pobiła do nieprzytomności nieletnią dziewczynę przed budynkiem galerii.

Chcący zachować anonimowość pracownicy centrum handlowego, czy alarmujący w sieci użytkownicy donosili, że zachowanie młodzieży może wskazywać, że działają pod wpływem środków odurzających lub alkoholu.

Poznań: Agresywna młodzież w CH Posnania. Dyrektor reaguje

Na problem w Centrum Handlowym Posnania wskazują także dane z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To setki zgłoszeń, w których mowa głównie o „grupujących się małoletnich„, „demoralizacji” czy „aktach wandalizmu”. Policja w rozmowie z Interią potwierdziła, że od początku 2024 roku zaraportowano pięć zgłoszeń z prośbą o interwencję na terenie tego centrum handlowego – wszystkie dotyczyły zdarzeń z udziałem nieletnich, a w trzech przypadkach postępowania skierowano do Sądu Rodzinnego.

Podinspektor Iwona Liszczyńska z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zaapelowała na naszych łamach, by nie kończyć na naniesieniu zgłoszenia na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale każdorazowo zawiadamiać policję. Podkreśliła też, że służby podjęły współpracę z ochroną i dyrekcją CH Posnania.

Centrum handlowe Posnania współpracuje z policją. Jest oświadczenie

We wtorek do sprawy odniósł się dyrektor centrum handlowego. Marek Ćwiek potwierdził, że 20 stycznia na przystanku w pobliżu Posnanii doszło do pobicia nastolatki. „Pracownicy ochrony zareagowali i udzielili poszkodowanej pierwszej pomocy, wezwali pogotowie oraz policję” – napisał. Zaapelował przy tym do świadków, by zgłosili się na policję.

„Posnania monitoruje sytuację związaną z bezpieczeństwem na terenie swojego obiektu, postępując zgodnie z wypracowanymi procedurami” – poinformował Ćwiek. Przekazał, że wszystkie zgłoszenia są każdorazowo weryfikowane i stwierdził, że od początku roku do 20 stycznia na terenie obiektu odnotowano „sześć sytuacji z udziałem nieletnich, które wymagały interwencji rodziców bądź odpowiednich służb”.

W wydanym oświadczeniu Ćwiek stwierdził, że centra handlowe cieszą się zainteresowaniem młodzieży, co „niesie za sobą pewne wyzwania generowane przez cześć tej grupy”. Dyrektor powiadomił, że CH Posnania „współpracuje z policją w zakresie prewencji„, co ma sprawiać, że obiekt jest miejscem bezpiecznym. „Dołożymy wszelkich starań, aby nadal każdy klient odwiedzający Posnanię czuł się w niej bezpiecznie i komfortowo” – zapewnił.

„W obliczu pojawienia się fali hejtu i niezweryfikowanych informacji, jednoznacznie wyrażamy dezaprobatę wobec wszelkich zachowań eskalujących konflikty i noszących znamiona werbalnej i niewerbalnej agresji” – napisał. Na koniec zaapelował do wszystkich świadków wykroczeń lub niebezpiecznych zachowań o niezwłoczne zgłoszenie się na policję. „Żadna tego typu sytuacja nie może zostać zbagatelizowana” – podsumował Marek Ćwiek.

Źródła: „Głos Wielkopolski”, Interia

Czytaj Dalej

Rafał Sonik kandydatem KO na prezydenta Krakowa. Nieoficjalne ustalenia

Krosno. Niebezpieczny wypadek. Szybowiec runął na ogrodzenie

Cudnochy. Trąba powietrzna na Mazurach. Zjawisko uchwycono na nagraniu

Włocławek. Pięciolatka wypadła z 11. piętra. Nowe informacje o stanie dziecka

Grabce. Pożar domku letniskowego. Nie żyje jedna osoba

Medyka. Kontrola na granicy. Kły morsa w bagażu Ukrainki

Warszawa. Wyłowił ogromnego suma z Balatonu. Ukrainiec wydalony z Polski

Włocławek. Pięciolatka wypadła z 11. piętra. Matka dziecka była nietrzeźwa

Pszczyna. Koniec akcji „Lody za pasek”. Monika Horna-Cieślak zabrała głos

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.