Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Klimat

Lis z Anglii przepłynął Atlantyk. Pasażer na gapę trafił do zoo

Przez Pokój Prasowy25 marca, 20262 min odczytu

Pracownicy nowojorskiego ogrodu zoologicznego w dzielnicy Bronx mają pod opieką nowego, bardzo nietypowego zwierzaka. To rudy lis, który jak poinformowało zoo w mediach społecznościowych, przepłynął ocean na pokładzie statku towarowego.

Zwierzę przypłynęło jednostką transportową przewożącą samochody. Statek wyruszył z portowego miasta Southampton w Anglii i kierował się do portu Nowy Jork-New Jersey.

Załoga znalazła lisa w trakcie rejsu


Nie wiadomo, w jaki sposób lis dostał się na pokład statku. Jednostka opuściła Southampton 4 lutego. Dopiero w czasie podróży załoga zauważyła wśród ładunku niespodziewanego, futrzastego pasażera.

Według amerykańskiej Służby Celnej i Ochrony Granic statek dotarł do portu w Nowym Jorku i New Jersey 18 lutego. Następnego dnia funkcjonariusze przewieźli zwierzę do ogrodu zoologicznego w Bronksie. Specjaliści szacują, że lis ma około dwóch lat.

Bronx Zoo: „Wygląda na to, że dobrze się zadomowił”


Jak przekazał telefonicznie w rozmowie z Associated Press Keith Lovett, dyrektor programów dla zwierząt w zoo, lis dobrze zniósł niezwykłą podróż. Zwierzę znajduje się obecnie pod obserwacją specjalistów.

Wygląda na to, że dobrze się zadomowił. Przeszedł wiele


podkreślił.

Zoo ujawnia kulisy akcji ratunkowej


Jak wynika z wpisu opublikowanego na Facebooku przez Bronx Zoo, rudy lis został odkryty w lutym wśród ładunku statku przypływającego z Southampton do portu Nowy Jork-New Jersey.

Po zabezpieczeniu zwierzęcia przez funkcjonariuszy amerykańskiej Służby Celnej i Ochrony Granic skoordynowano działania z urzędnikami odpowiedzialnymi za ochronę dzikiej przyrody. Dzięki temu lis trafił do ogrodu zoologicznego.

Zoo w Bronksie podkreśla, że regularnie współpracuje z agencjami rządowymi, aby ratować zwierzęta przemycane przez porty i lotniska. Czasami – tak jak w tym przypadku – chodzi o zwierzęta, które znalazły się w podróży zupełnie przypadkiem.


Lisbyrdyak/easyfotostock/Eastnews123RF/PICSEL


Co dalej z lisem z Atlantyku?


Lis przebywa obecnie w Centrum Zdrowia Zwierząt w Bronx Zoo, gdzie opiekuje się nim zespół weterynarzy i opiekunów. Wstępne badania wskazują, że zwierzę jest w dobrej kondycji.

Lekarze czekają jeszcze na wyniki rutynowych badań. Jeśli potwierdzą one dobry stan zdrowia lisa, zoo rozpocznie współpracę z urzędnikami ds. dzikiej przyrody, aby znaleźć dla niego odpowiedni, długoterminowy dom.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Czytaj Dalej

Wystrzały z broni podczas wesela. Łowczy okręgowy odwołany z PZŁ

Larwy wkręcające się w ciało wróciły po 60 latach. Jest plan eksterminacji

Wykopali dinozaura i przecierali oczy. W kamieniu odcisnęło się coś jeszcze

Zaskakujący skutek upałów. Popularne warzywa znikną z Polski lub zdrożeją

Koty także zapadają na demencję. To szansa na leczenie ludzi

Pancerne ryby siały postrach na terenie Polski. Były wielkie jak orki

Rząd chce wykonać wyrok TSUE ws. lasów. Ekolodzy: Mamy poważne wątpliwości

System kaucyjny działa już prawie pełną parą. Aż 600 mln opakowań w miesiąc

Co się dzieje ze skowronkami w Polsce? Jedne giną, drugie mają się świetnie

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.