Za odwołaniem przewodniczącego zagłosowało 23 radnych, przeciw było 13. Głosowanie było tajne, ale jego wynik świadczy, że oprócz radnych KO, Nowej PL oraz Koalicji Samorządowej za odwołaniem Jarocha zagłosowali również jego koalicjanci.
Samorządem województwa dolnośląskiego rządzi koalicja PiS i Bezpartyjnych Samorządowców. W opozycji są radni KO, Nowa PL., Koalicji Samorządowej oraz jeden radny niezrzeszony.
Sejmik dolnośląski. PiS traci władzę
Za odwołaniem przewodniczącego zagłosowali wszyscy czterej radni Bezpartyjnych Samorządowców. W ciągu tej kadencji Sejmiku Województwa Dolnośląskiego kilkukrotnie próbowano, bezskutecznie, odwołać Jarocha
Politycy Platformy Obywatelskiej poinformowali 15 stycznia o złożeniu do prokuratury zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa. Według nich złamał prawo nie zwołując sesji dotyczącej jego odwołania w terminie. Podczas sesji politycy PO chcieli głosować nad odwołaniem Jarocha.
Sam Jaroch twierdził, że nie mógł zwołać nadzwyczajnej sesji, ponieważ część radnych „pojechała na ferie”. W mijającej kadencji podejmowano już trzy próby odwołania Andrzeja Jarocha. Sytuacja była patowa, ponieważ w 36-osobowej radzie zarówno jego koalicjanci, jak i opozycja, mają tyle samo radnych.
Dolny Śląsk. Jerzy Pokój z KO nowym przewodniczącym
W czwartek wkrótce po odwołaniu Andrzeja Jarocha doszło do powołania nowego przewodniczącego sejmiku. Został nim Jerzy Pokój z KO. Za jego powołaniem w tajnym głosowaniu oddało głos 18 radnych, przeciwko było 16, a jeden wstrzymał się od głosu.
Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że jego ugrupowanie zagłosowało za odwołaniem Jarocha, ponieważ „nie chce przenosić sporów ogólnopolskiej polityki na sejmik”.