Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Lokalne

Skarszewy: Burmistrz wsiadł do czołgu i zmiażdżył samochód. Krytyka po nietypowej akcji

Przez Pokój Prasowy12 marca, 20242 min odczytu

Ubiegający się o reelekcję burmistrz Skarszew (woj. pomorskie) Jacek Pauli zamieścił w mediach społecznościowych krótki film, który zatytułował „Skarszewy. Wyzwanie z czołgiem”. Na ponad pięciominutowym nagraniu widać, jak z zaparkowanego blisko lasu samochodu wysiada mężczyzna, otwiera bagażnik, wyjmuje z niego śmieci i wyrzuca je pod drzewem. 

– Problem śmieci w skarszewskich lasach to bardzo ważna sprawa. Niestety ciągle zdarza się, że przyjeżdżają do nas samochody wypełnione śmieciami. Tak jak na scence, którą przed chwilą widzieliśmy – mówi na nagraniu burmistrz.

Wybory samorządowe 2024. Nietypowa akcja burmistrza Skarszew

Pauli cytuje również jeden z listów, który miał trafić do ratusza w tej sprawie. Nadawcą ma być jeden z zaniepokojonych mieszkańców. „Ciągle przyjeżdżają do nas samochody wypełnione śmierciami. Czasami się zastanawiam, czy czołg mógłby poradzić sobie z takim samochodem” – cytuje autora burmistrz. – Postanowiliśmy to sprawdzić – odpowiada natychmiast samorządowiec.

Na nagraniu pojawia się brytyjski lekki czołg Alvis. Z wpisu burmistrza dowiadujemy się, że został on udostępniony przez Pawła Pekę z Muzeum Motoryzacji ze Zblewa. – Jest szansa, że taki czołg poradzi sobie z samochodem pełnym śmieci – mówi burmistrz Skarszew, a następnie wsiada do pojazdu.

Czołg rusza i kieruje się w stronę samochodu osobowego. Peugeot 206 zostaje całkowicie zmiażdżony.

Wybory 2024. Skarszewy: Fala krytyki po nietypowej akcji

– Panie Andrzeju, mamy bardzo dobrą informację. Czołg poradzi sobie z samochodem wypełnionym śmieciami – podsumowuje zadowolony burmistrz. Pauli zapewnia również, że akcja była bezkosztowa, a teren został uprzątnięty.

Inicjatywa nie przypadła jednak do gustu części internautów. „Ciekawe, ile plastiku i innych śmieci wgnietliście w glebę?” – zapytał jeden z komentujących. „Jaki sens ma niszczenie auta, miski olejowej, jego akumulatora i chłodnicy w lesie? Przecież to skażenie gotowe” – napisała kolejna osoba.

„Gratulacje… Polityk to jednak stan umysłu. Sprawny samochód przerobić na bezużyteczny śmieć w imię protestu przed zaśmiecaniem lasu” – ocenił internauta.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Czytaj Dalej

Pszczyna. „Lody za pasek”. Lodziarnia „Pod Dębem” kontynuuje tradycję

Jastrzębie-Zdrój. Atak nożownika w szpitalu. 19-latek usłyszał zarzut

Poznań. Pożar autobusu MPK. Pojazd doszczętnie spłonął

Jastrzębie-Zdrój. Atak 19-latka w szpitalu. Był pod wpływem narkotyków

Warszawa. Sygnalista zwolniony z ZDM, Trzaskowski obiecywał mu ochronę

Wielkopolska. Zderzenie pociągów sparaliżowało ruch. Trwa udrożnienie torów

Warszawa. Rada Miasta podjęła decyzję. Wiadomo, co z Trzaskowskim

Jastrzębie-Zdrój: Atak nożownika w szpitalu. Są ranni

Pożar bloku w Ząbkach. Prokuratura podała nowe informacje

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.