Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Klimat

Wybudować bloki i przesiedlić zwierzęta. Radny wpadł na niecodzienny pomysł

Przez Pokój Prasowy28 lutego, 20242 min odczytu

Bielsko-Biała leży w województwie śląskim, na Pogórzu Śląskim w otoczeniu Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. W miejskich oraz podmiejskich lasach żyje wiele gatunków zwierząt, które jak się okazuje, nie mają się gdzie podziać powodu postępującej urbanizacji.

Jeden z radnych miasta zwrócił uwagę, że przy ulicy Pienińskiej znajdującej się w pobliżu Sarniego Stoku (zespołu przyrodniczo-krajobrazowego) coraz częściej widywane są sarny i lisy. Radnemu mieli to zgłosić sami mieszkańcy – podaje portal Bielsko Info. Radny zaproponował, aby zwierzęta przenieść w inne miejsce. Propozycja ta wzbudziła w sieci niemałe kontrowersje.

Wzgórze Trzy Lipki jest miejscem lubianym przez mieszkańców Bielska-Białej. Obok trwa rozbudowa osiedla o tej samej nazwie. Mieszkańcy wskazują, że budynki mieszkalne są budowane pod samym lasem.

Niedaleko wzgórza znajduje się ulica Pienińska, która według radnego miasta, jest coraz częściej odwiedzana przez sarny i lisy. Podobnie ma być na ulicy Nad Potokiem. Według radnego z powodu rozbudowy osiedla dzikie zwierzęta tracą swoje siedliska i błąkają się po ulicach. 

Jak podaje redakcja bielsko.info, Dariusz Michasiów podjął działania mające na celu zmniejszenie liczby zwierząt, które zbliżają się do osiedli mieszkaniowych. Radny w imieniu mieszkańców ulicy Pienińskiej zwrócił się do bielskiego magistratu o zajęcie się sprawą. 

Zobacz też: oszczędności warszawskiego urzędu dzięki turbinom wiatrowym

Radny wskazał też, aby wyłapać sarny i przesiedlić na inne zielone tereny poza miastem. Pomysł ten spotkał się w sieci z dużym sprzeciwem. Internauci komentujący na Facebooku wpis redakcji bielsko.info zwrócili uwagę, że nazwa „Sarni Stok” nie wzięła się przez przypadek, a miasto powinno tu wprowadzić „zakaz budowania deweloperek„.

Mieszkańcy Bielska alarmują, że budynki w mieście budowane są już pod samym lasem, a przesiedlić powinno się radnego. „Ja proponuje przesiedlić radnego i nie oddawać terenu zalesionego pod budowę” – napisał jeden użytkownik. 

„Sarni Stok stanie się oksymoronem. Smutne” – napisała jedna z mieszkanek miasta.

Czytaj Dalej

Ogromny kwiat wkrótce zakwitnie w Polsce. Pachnie padliną, jest transmisja

Nietypowy skutek upałów w Europie. Grzeją się do 60°C i deformują

Kolejny humbak wpłynął do Bałtyku. Jest ryzyko, że skończy jak słynny Timmy

Podlewanie ogrodu w pełnym słońcu. Dlaczego to wielki błąd?

Dżuma wybuchła wcześniej, niż sądzono. Rozniósł ją kuzyn polskiego świstaka

Nowy gatunek pająka robi ofiary w balona. Nazwano go na cześć Polaka

Szef FIFA zbulwersował świat. Lata na wszystkie mecze prywatnym samolotem

Piłkarze z tego kraju są na ustach wszystkich. To wielka szansa dla rekinów

Łubin trwały nie powinien kwitnąć na ogrodowych rabatach

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.