Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Polska

Czystki w NFZ. Dyrektorzy oddziałów nagle tracą stanowiska

Przez Pokój Prasowy13 marca, 20242 min odczytu

Minister zdrowia Izabela Leszczyna stopniowo wymienia kadrę kierowniczą w Narodowym Funduszu Zdrowia. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, spośród odwołanych dotychczas dyrektorów oddziałów tylko szefowa lubuskiego NFZ Ewa Skrbeńska odeszła na własnych warunkach. Rezygnację złożyła już w listopadzie, ale stanowisko opuściła z końcem lutego.

Zmiany w NFZ. Izabela Leszczyna odwołuje dyrektorów oddziałów

Na podobny krok chciała się zdecydować dyrektorka wielkopolskiego oddziału, jednak Leszczyna ją uprzedziła. Agnieszka Pachciarz zapowiedziała odejście ze stanowiska, a Leszczyna złożyła wniosek o zaopiniowanie jej odwołania, więc dyrektorka złożyła rezygnację. 

Co prawda w takiej sytuacji rada nie musiała się już zbierać, jednak mimo to członkowie zaopiniowali wniosek, w którym większość była przeciwna. Jednak to nie uchroniło Pachciarz przed utratą funkcji, ponieważ opinia rady nie jest dla ministra wiążąca.

Po kolejnych wnioskach Leszczyny rezygnację złożyli także dyrektor oddziału mazowieckiego Zbigniew Terek, dyrektor podlaskiego NFZ Maciej Olesiński oraz Jan Gessek, szef NFZ w województwie kujawsko-pomorskim. To jednak nie koniec listy. 

Dyrektorzy oddziałów NFZ tracą stanowiska

W poniedziałek z ministerstwa zdrowia zostały wysłane wnioski o odwołanie kolejnych pięciu dyrektorów. Mowa tu o kierownikach oddziałów NFZ w województwie podkarpackim, łódzkim, zachodniopomorskim, świętokrzyskim oraz w Katowicach. 

Jak informuje gazeta, pod znakiem zapytania stoi dyrektor oddziału w Rzeszowie. „Pan dyrektor Robert Bugaj czeka na decyzję pani minister” – przekazał Rafał Śliż, rzecznik NFZ Rzeszów. W mediach pojawiają się informacje, że szefowa resortu zdrowia ściąga zaufanych współpracowników z Częstochowy, skąd sama pochodzi. Tak między innymi do ministerstwa trafiła Agnieszka Sanojca, która została dyrektorką biura Leszczyny. 

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytaj Dalej

Chcą w referendum odwołać Trzaskowskiego. Afera w szpitalu wystarczy?

Warszawski Szpital Południowy. Poseł PiS Mariusz Krystian przeprasza za swoje słowa

Sondaż: Czy Ukraina powinna przeprosić? Polacy ocenili decyzję Zełenskiego

Kontrola NIK w szpitalach. Ujawniono nieprawidłowości. „Dyżur trwał 70 godzin”

Polska-Ukraina. Ziemowit Szczerek: Wyszliśmy na frajerów

Afera wokół Szpitala Południowego. Koalicjanci wbijają szpilę KO

Pogoda na weekend niesie zagrożenie historycznym upałem. Realne 42 stopnie

Zagrożenie pożarowe w lasach. Alarm służb, wysłano alert RCB

Poseł Wojciech Król – immunitet. Zamieszanie wokół wniosku EPPO

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.