Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Polska

Sparaliżował pracę metra. 22-letni obcokrajowiec zatrzymany przez policję

Przez Pokój Prasowy24 czerwca, 20262 min odczytu

„W związku z incydentem, który miał dzisiaj miejsce na I linii warszawskiego metra, policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Francji” – poinformowała stołeczna policja.

Mężczyzna został schwytany na stacji Służew.

Sparaliżował pracę metra. Polica zatrzymała obcokrajowca


Z relacji funkcjonariuszy wynika, że „mężczyzna odmawiał odpowiedzi na pytania i nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej”.

W związku z tym, że zatrzymany „nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, a także w oparciu o analizę dotychczas pozyskanych informacji i ocenę możliwego zagrożenia, podjęto decyzję o ponownym, ale bardziej obszernym sprawdzeniu całej stacji Służew, jej zaplecza i infrastruktury technicznej” – przekazała policja.

Jak wyjaśniono, wymaga to ponownego ograniczenia w dostępie do stacji dla pasażerów.

„Realizowane obecnie przez policjantów czynności wynikają wprost z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa na terenie stacji, co stanowi najwyższy priorytet naszych obecnych działań” – podkreśliła stołeczna policja.

10 stacji wyłączonych z ruchu. Uruchomiono komunikację zastępczą


Do zdarzenia doszło w środę rano. Metro Warszawskie poinformowało, że systemy alarmowe wykryły nieuprawnioną osobę znajdującą się w tunelu.

W związku z tym podjęto decyzję o wyłączeniu z ruchu 10 stacji. Pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny – Politechnika.

W związku z zamknięciem stacji Służew Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił na trasie Kabaty – Politechnika zastępczą komunikację autobusową „Za Metro”.

W stronę Kabat autobusy kursowały na trasie: Metro Politechnika – Waryńskiego – Al. Armii Ludowej – Al. Niepodległości – Al. Wilanowska – pętla Metro Wilanowska – Al. Wilanowska – Rolna – Al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Al. KEN – Os. Kabaty 05; a w stronę Politechniki autobusy te jeżdżą: Os. Kabaty – Al. KEN – Al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – Al. Wilanowska – Puławska – Woronicza – Al. Niepodległości – Batorego – Waryńskiego – Metro Politechnika.

Uruchomiona została również tramwajowa linia „Za Metro” na trasie: Metro Wilanowska – Puławska – Pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – Pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – Pl. Narutowicza.


Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Czytaj Dalej

Trybunał Konstytucyjny. Bogdan Święczkowski opuścił salę. „Brak kworum”

UODO wkroczy do Szpitala Południowego. Będzie kontrola

Oświadczenie Dawida Kacprzyka. Młody lekarz broni się przed zarzutami

Afera w Szpitalu Południowym. Zakończyło się przesłuchanie dr Jędrzejewskiego

Ryczał mieszkaniowy dla prokuratorów. Media: Grażyna Stronikowska pod lupą

Afera w Szpitalu Południowym. Ordynator o sprawie Dawida Kacprzyka

Warszawa. Afera w szpitalu. Jarosław Kaczyński o Komisji Zaufania Publicznego

Afera wokół Szpitala Południowego. Żurek odebrał pismo od Trzaskowskiego

Ukraina – Polska. Ołena Zełenska nie przyjedzie do Gdańska

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.