„Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr Emilia Jędrzejewskiego w Kanale Zero redaktorowi Krzysztofowi Stanowskiemu dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr Dawida Kacprzyka w okresie zatrudnienia w tym szpitalu obu wymienionych lekarzy zwrócę się jutro z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie przez prokuraturę stosownych czynności wyjaśniających” – przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych Rafał Trzaskowski.
We wtorek dr Emili Jędrzejewski udzielił w Kanale Zero obszernego wywiadu, w którym wyznał, że w Szpitalu Południowym dochodziło do zgonów pacjentów wynikających z niedoświadczenia dr. Dawida Kacprzyka.
Kacprzyk jest centralną postacią afery, którą ujawnił portal Zero.pl – 28-latek został według Jędrzejewskiego koordynatorem SOR-u, choć nie ukończył specjalizacji, co w ocenie sygnalisty doprowadziło do śmierci pacjentów.
Trzaskowski reaguje na rozmowę z sygnalistą. Będzie wniosek do Prokuratora Generalnego
– Tam giną ludzie, bo ktoś się uczy – stwierdził w Kanale Zero Emil Jędrzejewski sugerując, że Szpital Południowy jest odpowiedzialny za powierzenie istotnej funkcji młodemu lekarzowi bez specjalizacji, jakim był Dawid Kacprzyk.
Jędrzejewski pytany o to czy, uważa, że Dawid Kacprzyk jest odpowiedzialny za to, że w Szpitalu Południowym umierali ludzie, odpowiedział twierdząco. – Procedury były wykonywane w sposób wadliwy. W wyniku błędu lekarskiego doprowadzano do powikłań, które kończyły się śmiercią – stwierdził.
W dalszej części lekarz wskazał „błędy przy intubacji”. Krzysztof Stanowski prowadzący wywiad dopytywał, co konkretnie zrobiono pacjentowi. Lekarz odpowiedział: – Zostawmy, to już prokurator. Rozmówca dopytany, czy Dawid Kacprzyk miał intubować osobiście, potwierdził.
Jednocześnie Jędrzejewski oświadczył, że „nie poszedł do prokuratury, bo nie był bezpośrednio przy tych sytuacjach”.
Wkrótce więcej informacji.