Podczas konferencji prasowej Waldemar Żurek przekazał, odebrał pismo od włodarza Warszawy Rafała Trzaskowskiego, który prosi, żeby prokuratura podjęła pilne działania dotyczące sytuacji w Szpitalu Południowym.
Szpital Południowy w Warszawie. Żurek odebrał pismo od Trzaskowskiego
Minister sprawiedliwości poinformował też o szczegółach dotyczących przesłuchania dr Emila Jędrzejewskiego, sygnalisty ze wspomnianej placówki medycznej. Przesłuchanie w prokuraturze ma odbyć się w środę o godzinie 12.
Przesłuchanie Jędrzejewskiego ma związek z jego wypowiedziami w Kanale Zero, gdzie opisywał sytuacje, jakie miały miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym, kiedy tam pracował. Miało tam dochodzić m.in. do zgonów pacjentów ze względu na nieprawidłowości.
Dalej Żurek dodał, że prokuratura analizuje wszystkie sprawy dotyczące Warszawskiego Szpitala Południowego, jakie toczyły się od 2023 roku. Minister sprawiedliwości zaznaczył, że w tym czasie prokuratura otrzymała informacje o 12 zgonach w placówce.
– Informacje, które wczoraj (we wtorek – red.) usłyszeliśmy w mediach, artykułowane przez pana doktora, musimy sprawdzić – stwierdził szef resortu sprawiedliwości.
Trzaskowski jeszcze we wtorek wieczorem przekazał w sieci, że zwróci się z wnioskiem do prokuratora generalnego o pilne podjęcie czynności wyjaśniających sytuację w Szpitalu Południowym.
„Wobec treści wywiadu udzielonego w dniu 23 czerwca 2026 r. przez dr Emilia Jędrzejewskiego w Kanale Zero redaktorowi Krzysztofowi Stanowskiemu dotyczącego rzekomych wydarzeń, które miały mieć miejsce w Warszawskim Szpitalu Południowym z udziałem dr Dawida Kacprzyka w okresie zatrudnienia w tym szpitalu obu wymienionych lekarzy zwrócę się jutro z wnioskiem do Prokuratora Generalnego o pilne podjęcie przez prokuraturę stosownych czynności wyjaśniających” – pisał prezydent Warszawy.
Więcej informacji wkrótce…