Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Lokalne

Niedzielna msza a upały. Proboszcz spod Łodzi zaapelował do wiernych

Przez Pokój Prasowy27 czerwca, 20262 min odczytu

W skrócie

  • Proboszcz parafii w Dąbrówce Wielkiej poprosił osoby chore i źle znoszące upały, by uczestniczyły we mszy świętej przez telewizję oraz przygotował wodę dla wiernych przed kościołem.

  • W świątyni zapewniono mineralną wodę, dostęp do salki i toalet na plebanii oraz opcję uruchomienia wentylatorów w razie potrzeby.

  • IMGW prognozuje w niedzielę temperaturę sięgającą nawet 40 stopni Celsjusza w Łodzi i wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałem dla większości kraju.

Proboszcz parafii opublikował apel w mediach społecznościowych. Poinformował, że przy wejściu do kościoła ustawiono stolik z wodą mineralną dla uczestników nabożeństw.

„Uwaga! Jutro ma być upał. Przy wejściu do kościoła stoi stolik z wodą mineralną. Zachęcam do korzystania. Jeśli ktoś się poczuje słabo, przypominam, salka i toalety na plebanii otwarte” – napisał duchowny na Facebooku.

Dodał również, że w razie potrzeby zostaną uruchomione wentylatory znajdujące się w świątyni.

Upały w Polsce. Proboszcz apeluje. „Lepiej pozostać w domu”


Proboszcz zwrócił się także do osób starszych, chorych i wszystkich, którzy źle znoszą wysokie temperatury.

„Dbajmy o siebie. Jeśli ktoś choruje lub źle się czuje, lepiej pozostać w domu i uczestniczyć we Mszy świętej przez telewizję. Bóg wie najlepiej” – napisał.

IMGW ostrzega przed ekstremalnym upałem


Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę temperatura w Łodzi może sięgnąć blisko 40 stopni Celsjusza.

W całym kraju termometry mają pokazać od 31 st. C w rejonach podgórskich do 41-42 st. C na krańcach zachodnich Polski. IMGW wydał dla większości kraju ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałem.

W związku z prognozowanymi temperaturami alert wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które rozesłało do mieszkańców SMS-y ostrzegające przed ekstremalnym upałem.


Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Czytaj Dalej

Pogoda. Padł rekord czerwcowej temperatury w Polsce. Dane IMGW

Pożar hali w Mszanie Dolnej. Trwa akcja strażaków, słychać wybuchy

Radom. Śmierć pacjenta po nastawieniu barku. Prokuratura powoła biegłych

Warmińsko-mazurskie. Wypadek wojskowej ciężarówki. Ranni żołnierze

Małopolska: Dramatyczny finał domowej awantury. Koniec obławy

Lublin. 58-latek zabarykadował się w mieszkaniu. Akcja policji

Sosnowiec. Ośmiolatka pogryziona przez psa. Dziecko trafiło do szpitala

Sygnalista zwolniony. Ratusz i ZDM wydały oświadczenia, „nie wiedzieliśmy”

Zwoleń. Ośmiolatek utonął w zalewie. Był pod opieką ojca

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.