W skrócie
-
Proboszcz parafii w Dąbrówce Wielkiej poprosił osoby chore i źle znoszące upały, by uczestniczyły we mszy świętej przez telewizję oraz przygotował wodę dla wiernych przed kościołem.
-
W świątyni zapewniono mineralną wodę, dostęp do salki i toalet na plebanii oraz opcję uruchomienia wentylatorów w razie potrzeby.
-
IMGW prognozuje w niedzielę temperaturę sięgającą nawet 40 stopni Celsjusza w Łodzi i wydał ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałem dla większości kraju.
Proboszcz parafii opublikował apel w mediach społecznościowych. Poinformował, że przy wejściu do kościoła ustawiono stolik z wodą mineralną dla uczestników nabożeństw.
„Uwaga! Jutro ma być upał. Przy wejściu do kościoła stoi stolik z wodą mineralną. Zachęcam do korzystania. Jeśli ktoś się poczuje słabo, przypominam, salka i toalety na plebanii otwarte” – napisał duchowny na Facebooku.
Dodał również, że w razie potrzeby zostaną uruchomione wentylatory znajdujące się w świątyni.
Upały w Polsce. Proboszcz apeluje. „Lepiej pozostać w domu”
Proboszcz zwrócił się także do osób starszych, chorych i wszystkich, którzy źle znoszą wysokie temperatury.
„Dbajmy o siebie. Jeśli ktoś choruje lub źle się czuje, lepiej pozostać w domu i uczestniczyć we Mszy świętej przez telewizję. Bóg wie najlepiej” – napisał.
IMGW ostrzega przed ekstremalnym upałem
Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej w niedzielę temperatura w Łodzi może sięgnąć blisko 40 stopni Celsjusza.
W całym kraju termometry mają pokazać od 31 st. C w rejonach podgórskich do 41-42 st. C na krańcach zachodnich Polski. IMGW wydał dla większości kraju ostrzeżenia trzeciego stopnia przed upałem.
W związku z prognozowanymi temperaturami alert wydało także Rządowe Centrum Bezpieczeństwa, które rozesłało do mieszkańców SMS-y ostrzegające przed ekstremalnym upałem.