Poniedziałek był nieprzyjemny, z gwałtownymi nawałnicami w części kraju. Po przejściu burz strażacy do godz. 22:00 interweniowali 838 razy – wynika z danych Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej zdarzeń miało miejsce w Małopolsce (371). Doszło do lokalnych podtopień między innymi w Stalowej Woli i Białym Dunajcu. We wtorek nic podobnego nam nie grozi.
Słońce czy deszcz? Sprawdź najlepsze prognozy dla swojego regionu na Pogoda Interia
Burza znika bez śladu. Hartmut wkracza do akcji
Na wtorek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie prognozuje żadnych burz. Dzięki wyżowi Hartmut w ciągu dnia zachmurzenie będzie niewielkie, choć miejscami na południu i południowym wschodzie może się zwiększyć.
Przeważnie będzie bardzo słonecznie i spokojnie, jednak w Bieszczadach, na Lubelszczyźnie i w Tatrach może przelotnie popadać deszcz.
Będzie bardzo ciepło, ale tym razem już nie upalnie. Tylko nad samym morzem będzie około 18 stopni, a w pozostałych rejonach kraju będzie powyżej 20 st. C.
Na pomorzu termometry pokażą 22 stopnie, w centrum około 25, a na Zamojszczyźnie do 28 stopni Celsjusza. Wiatr będzie słaby i praktycznie tylko nad morzem umiarkowany, więc nie obniży temperatury odczuwalnej.
Pogoda w przyjemnej wersji. W praktycznie całym kraju
Wyż Hartmut sprawi, że dominować będzie sucha i słoneczna aura, ze słabym wiatrem. Przez cały dzień niemal wszędzie pogoda będzie korzystnie wpływać na nasz organizm.

Jedynie na południu, w centrum i na północnym wchodzie, a miejscami również na południowym wschodzie czasowo warunki zmienią się na obojętne.