Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Polska

Sparaliżował pracę metra. 22-letni obcokrajowiec zatrzymany przez policję

Przez Pokój Prasowy24 czerwca, 20262 min odczytu

„W związku z incydentem, który miał dzisiaj miejsce na I linii warszawskiego metra, policjanci zatrzymali 22-letniego obywatela Francji” – poinformowała stołeczna policja.

Mężczyzna został schwytany na stacji Służew.

Sparaliżował pracę metra. Polica zatrzymała obcokrajowca


Z relacji funkcjonariuszy wynika, że „mężczyzna odmawiał odpowiedzi na pytania i nie wyjaśnił, dlaczego forsował zabezpieczenia chroniące dostęp do infrastruktury technicznej”.

W związku z tym, że zatrzymany „nie chciał współpracować z funkcjonariuszami, a także w oparciu o analizę dotychczas pozyskanych informacji i ocenę możliwego zagrożenia, podjęto decyzję o ponownym, ale bardziej obszernym sprawdzeniu całej stacji Służew, jej zaplecza i infrastruktury technicznej” – przekazała policja.

Jak wyjaśniono, wymaga to ponownego ograniczenia w dostępie do stacji dla pasażerów.

„Realizowane obecnie przez policjantów czynności wynikają wprost z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa na terenie stacji, co stanowi najwyższy priorytet naszych obecnych działań” – podkreśliła stołeczna policja.

10 stacji wyłączonych z ruchu. Uruchomiono komunikację zastępczą


Do zdarzenia doszło w środę rano. Metro Warszawskie poinformowało, że systemy alarmowe wykryły nieuprawnioną osobę znajdującą się w tunelu.

W związku z tym podjęto decyzję o wyłączeniu z ruchu 10 stacji. Pociągi linii metra M1 kursowały tylko na odcinku Młociny – Politechnika.

W związku z zamknięciem stacji Służew Zarząd Transportu Miejskiego uruchomił na trasie Kabaty – Politechnika zastępczą komunikację autobusową „Za Metro”.

W stronę Kabat autobusy kursowały na trasie: Metro Politechnika – Waryńskiego – Al. Armii Ludowej – Al. Niepodległości – Al. Wilanowska – pętla Metro Wilanowska – Al. Wilanowska – Rolna – Al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Al. KEN – Os. Kabaty 05; a w stronę Politechniki autobusy te jeżdżą: Os. Kabaty – Al. KEN – Al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – Al. Wilanowska – Puławska – Woronicza – Al. Niepodległości – Batorego – Waryńskiego – Metro Politechnika.

Uruchomiona została również tramwajowa linia „Za Metro” na trasie: Metro Wilanowska – Puławska – Pl. Unii Lubelskiej – Marszałkowska – Pl. Zbawiciela – Nowowiejska – Krzywickiego – Filtrowa – Pl. Narutowicza.


Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Czytaj Dalej

UODO wkroczy do Szpitala Południowego. Będzie kontrola

Oświadczenie Dawida Kacprzyka. Młody lekarz broni się przed zarzutami

Afera w Szpitalu Południowym. Zakończyło się przesłuchanie dr Jędrzejewskiego

Ryczał mieszkaniowy dla prokuratorów. Media: Grażyna Stronikowska pod lupą

Afera w Szpitalu Południowym. Ordynator o sprawie Dawida Kacprzyka

Warszawa. Afera w szpitalu. Jarosław Kaczyński o Komisji Zaufania Publicznego

Afera wokół Szpitala Południowego. Żurek odebrał pismo od Trzaskowskiego

Ukraina – Polska. Ołena Zełenska nie przyjedzie do Gdańska

Prognoza pogody na środę. Upał nadciągnie nad zachodnią Polskę

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.