Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Klimat

Wielka akcja pod Krakowem. Odebrano 150 psów. Jest zarzut

Przez Pokój Prasowy9 lutego, 20262 min odczytu

W skrócie

  • Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz pracownicy urzędu przeprowadzili kontrolę warunków bytowych psów na terenie gminy Wieliczka.

  • W wyniku kontroli zabezpieczono 149 psów różnych ras i zatrzymano 67-letnią właścicielkę zwierząt.

  • Właścicielka usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami zgodnie z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt.

W dniu 6 lutego br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce udali się do jednej z miejscowości na terenie gminy Wieliczka, gdzie pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka wspólnie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii przeprowadzili kontrolę pod kątem właściwej opieki nad zwierzętami.

Wieliczka. Służby odebrały 150 psów


Kontrola była następstwem interwencji z 29 stycznia br., podczas której ujawniono nieprawidłowości i zabezpieczono 39 zwierząt. Na miejsce skierowano wówczas grupę dochodzeniowo-śledczą wraz z technikiem kryminalistyki w celu przeprowadzenia oględzin.

W trakcie czynności lekarz weterynarii stwierdził, że zwierzęta przebywały w nieodpowiednich warunkach bytowych oraz ujawnił zaniedbania, wskazując jednocześnie na konieczność ich odebrania właścicielce.

Zarzut znęcania się nad zwierzętami


W działaniach uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka, stowarzyszenia działającego na rzecz ochrony zwierząt, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz funkcjonariusze Wydziału Techniki Kryminalistycznej Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Łącznie zabezpieczono 149 psów różnych ras. W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt zatrzymana została 67-letnia właścicielka zwierząt.

7 lutego br. kobieta została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Wieliczce, gdzie usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzętami. Wszystkie zwierzęta zostały zabezpieczone.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Czytaj Dalej

Wykluły się na siódmym piętrze. To była szczególna interwencja w Gdańsku

Truskawkowy boom w Polsce. Jedna rzecz może zrujnować cały sezon

Tłumy ruszą zobaczyć stołeczne pingwiny. Duże wydarzenie z myślą o ptakach

Trujący robak wychodzi z doniczek. „Nie kroić go, bo tak powstaną dwa”

Setki ludzi zebrały się, by obserwować rzadkiego ptaka. Przyleciał z daleka

Pospolity niegdyś w Polsce ptak szybko wymiera. Zapadła decyzja

Trudno uwierzyć – pospolity niegdyś ptak szybko wymiera. Zapadła decyzja

Wachlarzówki – australijskie ptaki z wysp. Nowy gatunek sklasyfikowany dzięki analizie głosu

Ogromne zwierzęta wydobyte z dna morza. Wytrzymują 5 lat bez jedzenia

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.