Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Klimat

W tym parku ginęły orki i delfiny. Obiekt wreszcie zamknięto

Przez Pokój Prasowy9 marca, 20242 min odczytu

Założone w 1955 r. Miami Seaquarium zostanie wkrótce zamknięte. Dla obrońców zwierząt to ważny i przełomowy moment. Na terenie parku rozrywki przebywało wiele zwierząt, które nie miały zapewnionych odpowiednich warunków do życia, dochodziło do regularnych naruszeń w zakresie opieki nad ssakami. Zwierzęta były w wielu przypadkach apatyczne, zestresowane i chore.

Inną przyczyną zamknięcia parku jest też naruszenie zasad umowy dotyczącej utrzymywania nieruchomości w dobrym stanie technicznym i sanitarnym. 

Zobacz też: najstarsza ryba żyjąca w niewoli ma ponad 90 lat

Miami Seaquarium jest jednym z najstarszych takich parków w Stanach Zjednoczonych. W niewoli przetrzymywane tu tysiące zwierząt (nawet 10 tys. gatunków): orki, delfiny, pingwiny i lwy morskie, które trenuje się do wykonywania efektownych sztuczek przed publicznością. Uważa się, że placówka może pochwalić się największą taką „kolekcją zwierząt morskich” na świecie.

W sierpniu ub. r. na terenie parku rozrywki umarła orka Lolita, która spędziła w niewoli ponad 50 lat. Orka została schwytana i trafiła na całe życie do Miami Seaquarium. Po śmierci Lolity ożywiła się debata na temat niewolenia ssaków morskich w parkach rozrywki i gigantycznych akwariach. 

W grudniu 2023 r. z powodu choroby umarł też delfin Sundance, który żył w niewoli ok. 30 lat. Według obserwatorów delfin był regularnie zestresowany. W gardle innego delfina znaleziono gwóźdź.

Proces odławiania zwierząt ze środowiska naturalnego jest wątpliwy etycznie, często bywa brutalny i doprowadza do śmierci innych zwierząt ze stada. 



Zdjęcie


Miami Seaquarium jest jednym z najstarszych takich parków w Stanach Zjednoczonych /Michał Adamowski /East News

Miami Seaquarium jest jednym z najstarszych takich parków w Stanach Zjednoczonych
/Michał Adamowski /East News

Aktywiści z międzynarodowej organizacji PETA oceniają, że Miami Seaquarium zostało zamknięte zdecydowanie za późno. Nie wiadomo na razie, gdzie trafią przebywające w parku zwierzęta. Lokalne władze mają rozwiązać ten problem w ciągu najbliższych tygodni. Zamknięcie Miami Seaquarium wyznaczono na drugą połowę kwietnia 2024 r.

INTERIA.PL

Czytaj Dalej

Lasy w Polsce miały być pod większą ochroną. Przyrodnicy rozczarowani

Zaskakujące odkrycie. Na terenie Polski o ekologię dbano tysiące lat temu

Wystrzały z broni podczas wesela. Łowczy okręgowy odwołany z PZŁ

Larwy wkręcające się w ciało wróciły po 60 latach. Jest plan eksterminacji

Wykopali dinozaura i przecierali oczy. W kamieniu odcisnęło się coś jeszcze

Zaskakujący skutek upałów. Popularne warzywa znikną z Polski lub zdrożeją

Koty także zapadają na demencję. To szansa na leczenie ludzi

Pancerne ryby siały postrach na terenie Polski. Były wielkie jak orki

Rząd chce wykonać wyrok TSUE ws. lasów. Ekolodzy: Mamy poważne wątpliwości

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.