Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Klimat

Kradzież z systemu kaucyjnego. Okradł recyklomat Biedronki na 50 gr

Przez Pokój Prasowy4 marca, 20262 min odczytu

Do zdarzenia doszło przy ul. Męczenników Oświęcimskich w Żorach, prawdopodobnie w sklepie sieci Biedronka (wskazują na to zdjęcia zamieszczone przez policję). Po południu funkcjonariuszy wezwała ochrona obiektu.

Żory. 43-latek okradł butelkomat Biedronki. Zabrał butelki o wartości 50 groszy


„Dwóch mężczyzn ukradło klucze do recyklomatu, a następnie dostało się do jego wnętrza i zaczęło wyjmować znajdujące się tam butelki. Na miejsce natychmiast skierowano patrol” – informuje Komenda Miejska Policji w Żorach.

Policjanci zatrzymali 43-letniego mężczyznę. Jak się okazało, wartość skradzionych przez niego butelek wynosiła zaledwie 50 gr. Mimo tak małej kwoty, sprawca może mieć jednak problemy. Jak zauważają funkcjonariusze, czyn ten można zakwalifikować jako kradzież z włamaniem.

Kodeks karny za ten czyn przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku mężczyzna działał w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa, czyli tzw. recydywy, co może mieć istotny wpływ na wymiar kary


podkreślają policjanci.

Na tym jednak lista zarzutów wobec zatrzymanego się nie kończy. Okazało się, że jest on poszukiwany za inne kradzieże, których miał dopuścić się między listopadem 2025 a styczniem 2026 r. w jednym ze sklepów.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. „To kolejny przykład, że nawet pozornie drobne działania mogą nieść za sobą poważne konsekwencje prawne” – podsumowują policjanci.

W styczniu jeden z operatorów systemu kaucyjnego – PolKa – informował, że są już pierwsze próby oszustw „na kaucję”. Odnotowano przypadki podrabiania etykiet, masowych zwrotów opakowań spoza systemu czy próby świadomego wprowadzania personelu sklepów w błąd.

Za puszkę i butelkę PET w ramach systemu kaucyjnego przy zakupie pobierana jest kaucja w wysokości 50 gr, którą można odzyskać (w formie vouchera lub gotówki), zwracając opakowania w sklepach. Niektóre sieci (np. Lidl, Żabka) umożliwiają zwrot także opakowań bez kaucji.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Czytaj Dalej

Premier zwrócił się do wszystkich Polaków. „Nie wychodźcie”

Polski zamek ma nietypowe strażniczki. Pomagają usuwać gatunki inwazyjne

Pachnąca roślina rozsiewa puch. W Polsce jest nielegalna

Ktoś zniszczył legendarną polską jaskinię. Wygląda jak po wybuchu

Inwazyjny wąż złapany. Połknął zwierzę ważące 35 kilogramów

Upały nie dają za wygraną. W Niemczech padł nowy rekord temperatury

W Europie żyły krokodyle. Były wielkości kotów

Czym są tropikalne noce? Upał ma fatalny wpływ na nasz sen

Na wysuszone tereny wypuścili bobry. Zmiana aż zapiera dech

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.