Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Klimat

Małpka z Poznania odmroziła sobie palce. Będzie śledztwo

Przez Pokój Prasowy20 lutego, 20262 min odczytu

Ostatnimi czasy sporo smutnych wieści napływa z zoo w Poznaniu. Zaczęło się od zarzutów prokuratorskich i aresztowania byłej dyrektorki Ewy Zgrabczyńskiej. Opisywaliśmy też, że zmarła ukochana słonica Kinga. Chwilę później padła młoda, bo zaledwie 9-dniowa żyrafa. Teraz okazuje się, że małpka Saki o imieniu Lorenzo straciła palce wskutek odmrożenia.

Jak donosi „Wyborcza”, Jemielity na spotkaniu z dziennikarzami, mówiąc o zaniedbaniach, przytoczyła historię małpki saki. Samiec o imieniu Lorenzo odmroził palce.

Doszło do poważnych zaniedbań. Skutkiem było odmrożenie kończyn małpki saki i konieczna amputacja palców


mówiła mediom radna

Małpka saki. fot. Ogród Zoologiczny w Poznaniumateriały prasowe


Remigiusz Koziński, kierownik Nowego Zoo w Poznaniu przyznaje, że zawinił człowiek.

Doszło do sytuacji, że pracownicy zostawili dostęp do pomieszczenia zewnętrznego. Przy silnych mrozach to nie powinno się wydarzyć. Niestety, samiec saki odmroził sobie palce kończyn przednich i tylnych, część z nich zostało amputowanych – powiedział Koziński.

Potrzebnych było kilka zabiegów, ale Lorenzo czuje się już dobrze i biega po wybiegu. Odpowiedzialny za to pracownik został ukarany.

Ktoś dybie na pracowników zoo?


Podczas spotkania z dziennikarzami okazało się, że ktoś wykręcił śruby w samochodach należących do pracowników zoo.

Kierownik przyznał rację i uspokoił, że chodzi o samochody zaparkowane na wewnętrznym parkingu, a nie zewnętrznym oraz że nic nie zagraża odwiedzającym zoo.

Zgłosiliśmy sprawę do prokuratury. Trwa śledztwo, więc na tym poprzestanę


podsumował Koziński.

Jak można przeczytać w serwisie Wyborcza „Jemielity powtarzała argumenty środowiska związanego z byłą dyrektorką Ewą Zgrabczyńską, która została przez prokuraturę oskarżona o zlecanie fikcyjnych usług. Radna złożyła doniesienie do prokuratury na nieprawidłowości w poznańskim ogrodzie zoologicznym, ale postępowanie umorzono”.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?

Czytaj Dalej

Premier zwrócił się do wszystkich Polaków. „Nie wychodźcie”

Polski zamek ma nietypowe strażniczki. Pomagają usuwać gatunki inwazyjne

Pachnąca roślina rozsiewa puch. W Polsce jest nielegalna

Ktoś zniszczył legendarną polską jaskinię. Wygląda jak po wybuchu

Inwazyjny wąż złapany. Połknął zwierzę ważące 35 kilogramów

Upały nie dają za wygraną. W Niemczech padł nowy rekord temperatury

W Europie żyły krokodyle. Były wielkości kotów

Czym są tropikalne noce? Upał ma fatalny wpływ na nasz sen

Na wysuszone tereny wypuścili bobry. Zmiana aż zapiera dech

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.