Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Polska

Miejskie wodociągi apelują w sprawie sałatki. „To najgorsze rozwiązanie”

Przez Pokój Prasowy1 kwietnia, 20242 min odczytu

Wielkanocne świętowanie dobiega końca, a to niejednokrotnie wiąże się z zalegającymi w lodówce resztkami jedzenia. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie apeluje i przypomina, gdzie wyrzucić pozostałości potraw, aby nie wyrządzić przy tym kłopotów z kanalizacją.

– Mieszkańcy dzwonią do nas z różnymi problemami. Musimy wykazać się czujnością i efektywnością. Robimy gradację ważności i rozdysponowujemy osoby z poszczególnych działów, a niejednokrotnie doradzamy dzwoniącemu, jeśli problem nie dotyczy ZWiK-u. Nie zostawiamy nikogo bez pomocy niezależnie od dnia tygodnia czy godziny – mówił dyspozytor ZWiK Przemysław Bartoń.

Przyznaje również, że pracownicy święta woleliby spędzić w gronie rodziny, ale zdają sobie sprawę z tego, jaką ważną rolę pełnią. – Jesteśmy zawsze dla mieszkańców -podkreśla.

Wielkanoc. Miejskie wodociągi apelują. Chodzi o wyrzucanie resztek jedzenia

Awarie występują niemal każdego dnia, nie inaczej jest również w okresie świątecznym. „Sytuacje losowe to jedno, ale zdarza się, że to Szczecinianie są sprawcami własnych problemów” – czytamy w komunikacie.

– W okresie świąt mamy więcej zgłoszeń dotyczących niedrożnych kanalizacji. Jest to związane ze świątecznym gotowaniem. Do toalet wrzucamy resztki jedzenia i inne rzeczy, które nie powinny tam trafić – mówi Ewelina Piotrowicz-Wrona, kierownik Centralnej Dyspozytorni. 

Jednocześnie tłumaczy, aby pamiętać, że „działając w ten sposób narażamy się nie tylko na awarię czy zatkanie naszej sieci kanalizacyjnej, ale także dokarmiamy szczury”. Zamiast wyrzucać jedzenie, Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Szczecinie przypomina, że warto podzielić się nim z innymi osobami, przekazując je do jadłodzielni. „Wyrzucanie sałatek czy wylewanie zupy do toalety to najgorsze rozwiązanie” – podkreślono w apelu.

Czego jeszcze nie należy wyrzucać do toalety? W komunikacie czytamy m.in. o wacie, podpaskach, włosach, nawilżanych chusteczkach, patyczkach do czyszczenia uszu, pieluchach, bandażach. Do toalety nie powinny trafić także materiały budowlane czy substancje chemiczne. Problemy z drożnością kanalizacji mogą wywołać również tłuszcze, zużyte oleje (również silnikowe), obierki, kości oraz fusy po kawie i herbacie.

Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 200 tys. obserwujących nasz fanpage – polub Interia Wydarzenia na Facebooku i komentuj tam nasze artykuły!

Czytaj Dalej

Ustawa ws. kryptoaktywów. Polska 2050 negocjuje z Karolem Nawrockim

Karol Nawrocki zaprosił prezydentów. Ruszył nieoficjalny szczyt w Juracie

Pogoda na weekend. Nawet 42 stopnie Celsjusza i burze. Ostrzeżenia IMGW

Dzień Odporności Lwowa w Gdańsku. Fala krytyki wobec Andrija Sadowego

Afera w Szpitalu Południowym. Czy minister zdrowia straci stanowisko? Nowy sondaż

Zmiany w stażu pracy. Do kiedy można złożyć zaświadczenie z ZUS?

Karol Nawrocki wspomina sytuację z kampanii. „Był moment grozy”

Afera w Szpitalu Południowym. Dorota Gawryluk ocenia reakcję premiera

Groźby w stronę prezydenta Nawrockiego. Zatrzymany obywatel Ukrainy

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.