Close Menu
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Facebook X (Twitter) Instagram
Historie Internetowe
Facebook X (Twitter) Instagram
Banai
Subskrybuj
[gtranslate]
  • Polska
  • Lokalne
  • Świat
  • Polityka
  • Ekonomia
  • Nauka
  • Sport
  • Zdrowie
  • Klimat
  • Trendy
  • Komunikat prasowy
Klimat

W sieci trudno o bezkarność. Nagranie zdradziło zaśmiecających las

Przez Pokój Prasowy3 maja, 20262 min odczytu

  • W internecie opublikowano nagranie przedstawiające nielegalne wyrzucanie odpadów, w tym gruzu budowlanego, do lasu w okolicach ulicy Uroczysko.

  • Policja szybko ustaliła i zidentyfikowała trzech mężczyzn odpowiedzialnych za wykroczenie, którzy otrzymali po 500 zł mandatu oraz musieli posprzątać zaśmiecone miejsce.

  • Policja apeluje o szybkie zgłaszanie takich zdarzeń, podając możliwość anonimowego zgłoszenia przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

  • Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej serwisu

Funkcjonariusze, którzy otrzymali zgłoszenie niezwłocznie zajęli się sprawą i ustalili, że zdarzenie miało miejsce w okolicach ul. Uroczysko. Dzięki sprawnym działaniom szybko wytypowano i zidentyfikowano osoby odpowiedzialne za to wykroczenie.

Wyrzucili śmieci w lesie i zostali nagrani


Sprawcami okazali się trzej mężczyźni: 30-latek z Rudy Śląskiej, 36-latek z Chorzowa oraz 22-latek ze Świętochłowic. Każdy z nich został ukarany mandatem w wysokości 500 zł. Dodatkowo byli zobowiązani do uprzątnięcia zanieczyszczonego miejsca. Podczas przesłuchania zatrzyman przedstawili policjantom dokument potwierdzający utylizację odpadów w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Nielegalne wyrzucanie śmieci stanowi poważne zagrożenie dla środowiska i zdrowia ludzi. Odpady, zwłaszcza budowlane, mogą zanieczyszczać glebę i wody gruntowe, zagrażać zwierzętom, a także sprzyjać rozwojowi chorób i zwiększać ryzyko pożarów.

Policja apeluje do świadków podobnych sytuacji, aby nie pozostawali obojętni i jak najszybciej zgłaszali takie zdarzenia.

„Apelujemy do osób, które są świadkami takich sytuacji. Nie wahajmy się jak najszybciej poinformować o tym fakcie Policję” – apeluje śląska policja.

Pomocne mogą być wszelkie informacje o sprawcach, takie jak numery rejestracyjne pojazdów czy materiały zdjęciowe i wideo. W przypadku przyłapania sprawcy najlepiej skontaktować się pod numerem alarmowym 112 i przekazać jak najwięcej szczegółów. Istnieje także możliwość anonimowego zgłoszenia poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, ale ta forma zgłoszenia nie gwarantuje tak szybkiej interwencji jak zgłoszenie telefoniczne służbom.


Policja znalazła osoby, które wyrzuciły śmieci dzięki nagraniu z sieciPolicja Śląskamateriały prasowe


Czytaj Dalej

Odłowili z bagien cztery tony inwazyjnych węży. Ustanowili nowy rekord

Noblista: Trump chciał zatrzymać OZE. Niechcący im pomógł

Znęcał się nad psem, trzymając w podłych warunkach. Grozi mu więzienie

Statek zacumował do portu z martwym gigantem. Mógł zabić ciężarną samicę

Polacy rzucili się na borówki. A ten owoc bije je na głowę

Morze Śródziemne zasiedliły jadowite zwierzęta. To groźne dla turystów

Warszawskie jezioro zniknęło. Zostało błoto, kałuże i pękająca ziemia

Ktoś „kradnie” rzekę w stolicy. To może zniszczyć ostatni fragment puszczy

Nasz największy ptak drapieżny zjada coś, czego się nie spodziewamy

Facebook X (Twitter) Instagram Pinterest
  • Home
  • Buy Now
© 2026 Banai. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.